Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Tydzień owocowo-warzywny u Bystrzaków

Wszyscy bardzo dobrze wiemy jak ważną rolę w prawidłowej diecie dziecka pełnią warzywa i owoce. 🍅🥑🥕

W ubiegłym tygodniu Bystrzaki w ramach zajęć miały okazję poznać różnego rodzaju warzywa i owoce, dowiedziały się, które można jeść surowe, które trzeba ugotować 🍲, a z których można zrobić konfitury i zapasy na zimę 🫙.

Na zajęciach przedszkolaki porównywały wielkość, kształt i kolor warzyw oraz owoców. Klasyfikowały owoce i warzywa według wskazanych cech ☑. Oglądały, dotykały, wąchały👃 i smakowały, poznając owoce i warzywa różnymi zmysłami, bawiąc się w badacza owoców i warzyw 🔍.

Podczas zajęć dydaktycznych, przedszkolaki sortowały, układały rytmy 🪘, śpiewały owocowe piosenki, słuchały wierszy o warzywach. Przekonały się jak wyglądają zdrowe przekąski w środku, co to znaczy „cały”, a co ,,pół’’ 🤔.

Poznały literę „O,o jak ogórek”, którą zaprezentował sam Pan Ogórek 🥒. Nie zabrakło owocowo-warzywnych prac plastyczno-technicznych oraz zabaw kulinarnych. Bystrzaki doskonale poradziły sobie z przygotowaniem sałatki jarzynowej 🍽. Bawiliśmy się przy tym znakomicie i …smakowicie😋!

To był tydzień pełen smakołyków, zapachów i sensorycznych doznań. Mamy nadzieję, że większość z naszych kochanych przedszkolaków częściej sięgnie teraz po zdrowe przekąski… 💚 Smacznego!