Pracownicy przedszkola posiadają:

  • Wymagane kwalifikacje zawodowe.
  • Świadomość misji przedszkola.
  • Umiejętność dzielenia się ze sobą doświadczeniem zawodowym.
  • Poszukujący i otwarty styl pracy.
  • Potrzebę podnoszenia poziomu swoich kwalifikacji i kompetencji w różnych formach doskonalenia zawodowego.
  • Umiejętność współpracy.
  • Przekonanie o konieczności aktywnego uczestniczenia w życiu przedszkola.
  • Umiejętność projektowania sytuacji edukacyjnych, które pozwalają odkrywać i rozwijać możliwości każdego dziecka oraz wspomagać jego indywidualny rozwój, kreatywność i samodzielność.

 


Dyrektor ds. pedagogicznych – mgr Barbara Szeląg

Edukator z dużym doświadczeniem pedagogicznym i szkoleniowym. Długoletni wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Koordynator Zespołu Wychowania Przedszkolnego, wieloletni doradca metodyczny, wykładowca wyższych uczelni oraz kursów organizowanych dla dyrektorów i nauczycieli. Pomysłodawca i współautorka licznych projektów wspomagania rozwoju dziecka młodszego o zasięgu małopolskim.

Autorka artykułów i opracowań metodycznych publikowanych w czasopismach pedagogicznych. Laureatka Nagrody Marii Weryho-Radziwiłłowicz za działania na rzecz rozwoju edukacji przedszkolnej. Członek Międzynarodowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP.

 


lic. Sylwia Mitera

Jestem absolwentką studiów licencjackich o kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Od zawsze moim marzeniem była praca z dziećmi. Każdy dzień spędzony z nimi niesie za sobą wiele wrażeń i zaskakujących sytuacji. Dzięki wyobraźni i ambicji dzieci nasze zajęcia są fascynującą przygodą przepełnioną uśmiechem. Daję mi to bardzo dużą motywację do dalszego działania i utwierdza mnie w przekonaniu, iż moja praca ma sens.

Jestem osobą ciepłą, uśmiechniętą, wyrozumiałą, odpowiedzialną i zawsze służę pomocą nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Od kilku lat sama jestem mamą i oprócz wiedzy teoretycznej mam ogromne doświadczenie praktyczne.

 


 

mgr Angelika Minor-Mucha

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie o kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

W  pracy z dzieci staram się być dla nich nie tylko nauczycielem, ale także partnerem i przyjacielem. Uczymy się więc  i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej właśnie najłatwiej osiągnąć sukcesy. Widząc jak dzieci się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wiem, że moja praca ma sens. Obrazy, działania i dobry przykład najszybciej trafiają do dziecka, dlatego w swojej pracy pedagogicznej kieruję się mottem, które odzwierciedla myśl Konfucjusza ,,Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać (zrobić), a zrozumiem’’.

Prywatnie zaś jestem żoną i mamą, która poświęca cały swój czas dla rodziny, ponieważ rodzina jest dla mnie największą wartością i nadaje prawdziwy sens życia.

 


lic. Barbara Bodek

Jestem absolwentką studiów licencjackich o kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Małopolskiej Szkole Wyższej w Brzesku.

Od dawna wiem ,że praca z dziećmi jest moim powołaniem. Pracuje z najmłodszymi już od paru lat. Byłam nianią, przygotowywałam z dziećmi przedstawienia na różne okoliczności oraz posiadam certyfikat Animatora Czasu Wolnego. Prowadziłam animacje zabaw na rożnych imprezach okolicznościowych. Dzięki tym doświadczeniom wiem, że odnajduję się w pracy z dziećmi i potrafię się z nimi porozumieć.

Jestem osobą pogodną i zawsze uśmiechniętą. Mam ogromny dystans do siebie przez co wydaje mi się, że praca z dziećmi jest łatwiejsza. Lubię sprawiać, że na twarzy dziecka pojawia się uśmiech… “Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 


lic. Weronika Repetowska

Ukończyłam studia licencjackie o kierunku Pedagogika – wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne w Tarnowskiej Szkole Wyższej i zamierzam kontynuować swoją edukację na studiach magisterskich.

Pracę z najmłodszymi rozpoczęłam w 2015 roku jako opiekun trójki energicznego rodzeństwa w prywatnym domu. Moje zawodowe motto brzmi:  “Mamusiu widzisz to co ja? Niestety już nie skarbie…”

Antoine de Saint- Exupery napisał w “Małym Księciu”: “Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich to pamięta”- ja staram się patrzeć oczami dziecka, codziennie wraz z nimi wychodzę w ich niezwykły, barwny świat. Kocham swoją pracę – to moje miejsce na ziemi! Z ogromną radością i dumą patrzę na postępy moich przedszkolaków i zależy mi na tym, aby w przedszkolu czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Jestem ciepłą i pełną energii osobą. Prywatnie zaś uwielbiam swój wolny czas spędzać w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

 


lic. Angelika Polańska

Jestem absolwentką studiów licencjackich o kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna
W Tarnowskiej Szkole Wyższej W Tarnowie. Obecnie  studiuję na kierunku Oligofrenopedagogika.
Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i przynosi ogromną satysfakcję. Jan Paweł II napisał:
„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
Jestem szczęśliwa, że mogę tego doświadczać na co dzień w pracy z dziećmi.
Jestem miłą, troskliwą, pomocną i opiekuńczą osobą. Z łatwością nawiązuję kontakt z dziećmi. Uśmiech i radość dzieci jest dla mnie inspiracją i motywacją na każdy kolejny dzień.