Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Świat emocji – wyjście na wystawę do RCKB.

W ubiegłym tygodniu grupy Zuchy i Bystrzaki wybrały się do brzeskiej biblioteki, gdzie czekała na nich niezwykła podróż do świata emocji 😄😢😠. Mowa o wystawie ilustracji Aleksandry Zając, inspirowanej książką „Co robią uczucia?” Tiny Oziewicz.

Mali odkrywcy z zapałem rozpoznawali emocje na przepięknych ilustracjach. Wśród zgadywanek i śmiechu, dzieci uczyły się nazywać i rozpoznawać uczucia swoje i innych. Oprócz podziwiania grafik, czekało na nas kilka zadań do wykonania ✔️:

– Wspólne łowienie ryb 🐠 okazało się nie tylko świetną zabawą, ale też pretekstem do rozmowy o emocjach. Przedszkolaki dzieliły się swoimi uczuciami – radością zwycięstwa, smutkiem porażki i wszystkim, co znajduje się pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.

– Budowanie mostów prawdziwa sztuka! Wspólnie podśpiewując „Tysiąc koni przepuszczamy, a jednego zatrzymamy”, dzieci uczyły się współpracy, cierpliwości i radzenia sobie z frustracją.

– Najwięcej frajdy sprawił moment, w którym dzieciaki musiały baaaardzo głośno krzyczeć 📢, aby wykonać jedno z zadań. Dlaczego? Bo to biblioteka, a takie miejsca słyną raczej z ciszy, prawda? Fajnie zrobić czasem wyjątek i pozwolić sobie na coś zakazanego! 😉

Spotkanie w bibliotece było pełne dynamiki, refleksji i wspaniałej atmosfery. Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie za wspaniale przeprowadzone zajęcia i ciepłe przyjęcie! 💙