Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Pasowanie Na Przedszkolaka

27 października zostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Misiów”. To właśnie tego dnia odbyła się ich pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie Na Przedszkolaka. 

Od samego rana w sali trwały przygotowania, a dzieci nie mogły się już doczekać swoich rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. 

Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Następnie Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy „Miś” otrzymał dyplom pasowania, książkę oraz własnoręcznie zrobioną maskotkę przez dzieci z grupy „Rybek”, które w ten miły sposób przyjęły młodszych kolegów do przedszkolnej społeczności. 

Na zakończenie, przed maluszkami swój występ artystyczny przedstawili koledzy i koleżanki ze średniej grupy. „Promyczki” pięknie śpiewając, tańcząc i recytując wiersze pokazały, jak wiele zdołały się już nauczyć w przedszkolu, a także przypomniały „Misiom” o zasadach, które powinien przestrzegać każdy przedszkolak, aby spędzony czas w przedszkolu był miły i przyjemny dla każdego. 

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.