Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Integracja u Zuchów!

W nowy rok przedszkolny Zuchy weszły całe na ZIELONO! 💚

Zielony to bowiem zuchowy kolor. Naukowcy twierdzą, że zieleń wiąże się z optymizmem, witalnością, podnoszeniem poziomu energii i motywacji oraz ma kojący wpływ na układ nerwowy. Zieleń to również natura 🌳🌿🍀, a Zuchy naturę uwielbiają!

Ubrane na zielono przedszkolaki grały w ZUCHOGRĘ. Stawiała przed nimi wiele zadań. Od tych tych prostszych, jak „przytul kogoś” czy „podskocz trzy razy”, aż po prawdziwe wyzwania jak wspólne opracowanie kodeksu przedszkolaka i zrobienie zdrowego zielonego koktajlu.

Każdy następny dzień przynosił kolejne niespodzianki i zagadki, jak choćby matematyczny podwieczorek. Od łamigłówek można naprawdę nieźle zgłodnieć!

A wiecie czym jest kaszolina? Cypiskowe przedszkolaki już wiedzą. Nie tylko potrafią ją przyrządzić, ale także stworzyć z niej prawdziwe cudeńka.

Dużo czasu poświęciliśmy również na wakacyjne wspomnienia ☀️ Dzieciaki przyniosły ze sobą pamiątki z wakacji i opowiadały jakie przygody je spotkały. Okazuje się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi kraniec świata, by doskonale się bawić i kolekcjonować niepowtarzalne przeżycia! 🥰

Układaliśmy wakacyjne puzzle i wspólnie wykonaliśmy wakacyjne prace plastyczne na czele z łódką dryfującą na morzu 🌊

Koniec tygodnia upłynął nam pod znakiem sportu. Postawiliśmy na ćwiczenia gimnastyczne i zabawy muzyczno-ruchowe, które dały nam siłę na nadchodzący weekend.

Bo w ZDROWYM CIELE ZDROWY ZUCH! 💪😉