Opublikowano Kategorie Bez kategorii

’Godzina dla grupy mojego dziecka’ – Mama Mariki

31 marca mieliśmy przyjemność gościć mamę Mariki – Panią Klaudię, która jest neurologopedą. 👅

Pani Klaudia opowiedziała czym dokładnie się zajmuje i podzieliła się z dziećmi informacjami dotyczącymi zajęć logopedycznych. Pokazała, jakich przedmiotów i narzędzi używa podczas badania logopedycznego oraz opisała jak przebiega cały długi proces pracy logopedycznej, nie tylko z małymi dziećmi, ale także z niemowlętami i osobami starszymi.

Po zajęciach teoretycznych przeszliśmy do zajęć praktycznych. Pani Klaudia zabrała nas na wiosenną łąkę pełną logopedycznych zabaw z kwiatami 🌼 , mrówkami, ptakami , pająkami 🕷, pszczółkami oraz zjawiskami atmosferycznymi takimi jak deszcz i burza z piorunami ⛈.

Po intensywnym treningu buzi i języka, a także koordynacji odpoczywaliśmy przy wesołym masażyku. 👐

W trakcie zajęć „Promyczki” były bardzo grzeczne i skupione na poprawnym wykonywaniu zadań. W końcu każdy z nas chce pięknie mówić, wypowiadać się wyraźnie i dlatego intensywnie ćwiczył swój aparat mowy. Można śmiało powiedzieć, że praca nad mową to ciężkie i bardzo ważne zadanie.

Serdecznie dziękujemy Pani Klaudii za wizytę, cenne wskazówki, cierpliwość i zaangażowanie oraz upominki 🎁, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Niejeden z nas dowiedział się, że tatuaż można zrobić także na języku.

Z utęsknieniem czekamy na zajęcia logopedyczne, prowadzone przez panią Klaudię w przedszkolu i dziękujemy za poświęcony czas! ❤