Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Wyjazd na koncert do Filharmonii Krakowskiej 🎼 🎶

19 listopada 2018 roku nasze przedszkolaki z grup „Rybek” i „Promyczków” wybrały się do Filharmonii Krakowskiej na koncert pt.”Muzyka w kolorach biało-czerwonym”.🎶 🇵🇱

Było to patriotyczne spotkanie, podczas którego Dziadek Rytmus z pomocą Babci Melodii i Kuzynki Klawiaturki przybliżyli dzieciom muzykę wybitnych kompozytorów polskich min. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Wojciecha Kilara. 
Podczas koncertu prowadzący podkreślali, że do zachowania tożsamości narodowej i ostatecznego wyzwolenia naszej ojczyzny przyczynili się nie tyko walczący zbrojnie żołnierze i powstańcy, ale także wielcy twórcy poezji,  muzyki i baletu. W galowym koncercie udział więźli : soliści Opery Krakowskiej, Monika Korybalska i Krzysztof Kozarek, koncertmistrz Orkietry Filharmonii Krakowskiej, oboista, Mariusz Pędziałek oraz Krakowska Młoda Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Joanny Natalii Ślusarczyk. Wystąpili również nasi znakomici soliści Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz Mateusz Półtorak, uczeń klasy fortepianu w szkole podstawowej.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały koncertu, szczególnie zachwyciły się polskimi tańcami kujawiakiem i polonezem. 💃🕺