Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Wycieczka do Teatru Groteska w Krakowie

19 listopada był dniem pełnym przygód i wrażeń dla naszych przedszkolaków. Wybraliśmy się do najbardziej znanego i lubianego teatru w Krakowie – Teatru Groteska. W trakcie wycieczki dzieci zachowywały się wzorowo – w autokarze pilnowały, aby mieć zapięte pasy (efekty zajęć edukacyjnych z policjantami nie poszły w las 🙂 ), a potem w teatrze, gdzie dzielnie wspinały się na najwyższą kondygnację do „sali pod kopułą”, by sprawnie zająć miejsca na widowni.
Wszystko było niesamowicie interesujące: scena, duże reflektory, rzędy foteli… Wreszcie rozpoczął się wyczekiwany spektakl pt. „Tygrys i kapitan Morgan”. Dzieci z zachwytem śledziły przygody bohaterów, żywo reagując na zwroty akcji. Tygrysek stał się ulubieńcem naszych małych widzów. Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przedszkolaków.

Po spektaklu dzieci miały okazję osobiście poznać odtwórczynie głównych ról – aktorki oprowadziły małych widzów po kulisach Teatru Groteska. Chętne dzieci miały możliwość na chwilę wcielić się w prezentowane postaci oraz obejrzeć zgromadzone w holu afisze teatralne, rekwizyty, lalki, marionetki i pacynki.

Piękne dekoracje, cudowne lalki oraz wspaniały występ aktorów, przeplatany licznymi piosenkami, na długo pozostaną w pamięci. Wyjazd dostarczył naszym podopiecznym wielu pozytywnych emocji, wzbogacając o nowe doświadczenia z dziedziny kultury i sztuki!

 

Fotorelacja z wyjazdu do obejrzenia w zakładce „Fotokronika”! 🙂