Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Wycieczka do Pierzchowa – Kopiec gen. Dąbrowskiego 🇵🇱

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, w środę 8 listopada, przedszkolaki z grupy Promyczków i Rybek wyruszyły w historyczną wyprawę śladami generała Jana Henryka Dąbrowskiego. ??

Tuż po śniadaniu, dzieci wraz z Paniami, udały się do Pierzchowa- miejscowości w której urodził się gen. Dąbrowski. ? Poszerzanie swojej wiedzy o tym sławnym Polaku, rozpoczęliśmy od zwiedzenia poświęconej mu Izby Pamięci mieszczącej się w Szkole Podstawowej w Pierzchowie, która nosi imię swojego wybitnego krajana. Pani, która była naszym przewodnikiem, przybliżyła nam życie Dąbrowskiego, opowiedziała o eksponatach i pamiątkach gromadzonych przez lata oraz o wiecznie żywej pamięci Pierzchowian o swoim rodaku. Następnie udaliśmy się na kopiec gen. Dąbrowskiego. Wyjście na niego nie było proste, ale wszystkie przedszkolaki dzielnie wspięły się na sam szczyt, aby pod pomnikiem generała złożyć wiązankę kwiatów. ??

Dzieci z zainteresowaniem chłonęły wszystkie informacje oraz chętnie zadawały pytania na tematy które je zaciekawiły.

Dzięki tej interesującej wyprawie nie tylko poszerzyliśmy naszą wiedzę historyczną związaną ze Świętem Niepodległości, ale również poznaliśmy kolejne ciekawe miejsce na mapie Małopolski! ?

Zapraszamy do przeglądanie galerii zdjęć z wyjazdu w zakładce „Fotokronika” ??