Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Wycieczka do Niepołomic!

22 marca dzieci z grupy Promyczków i Rybek udały się na wycieczkę do Niepołomic. 🚌

Pierwszym punktem zwiedzania był Zamek Królewski. 🏰

Zamek znajduje się w samym centrum Niepołomic, obok Rynku, przy zabytkowych plantach. Pięknie odrestaurowany, jest prawdziwą ozdobą niewielkiego, średniowiecznego, uroczego miasteczka. Przez wieki, niepołomicki zamek stanowił wypoczynkową rezydencję królewską 👑 zwaną „drugim Wawelem”. Tutaj, w zasięgu działania magicznej siły czakramu, pracowali i bawili się królowie i książęta z dynastii Piastów, Jagiellonów i elekcyjni władcy Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Dzieci, z ogromną ciekawością, oglądały eksponaty zamkowe, piękne obrazy 🖼 i rzeźby, ale największą atrakcją dla przedszkolaków były eksponaty zwierząt z całego świata, które wyglądały bardzo realnie i fascynująco. 🐗🦓🐒

Później ruszyliśmy w stronę Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego, gdzie obejrzeliśmy prelekcje astronomiczne, połączone z seansem w planetarium. 🪐Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia astronomiczne, astronautyczne, fizyczne i geograficzne. W przystępny i ciekawy sposób przedstawiono nam odkrycia współczesnej astronomii, miejsca Ziemi we Wszechświecie czy ewolucji gwiazd.

Na koniec, na dzieci czekał plac zabaw, gdzie przedszkolaki fantastycznie się bawiły, aż do utraty sił! ⛳🤸‍♀❤