Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Turniej Szachowy.

♟30.03.2022 roku, w ramach zajęć w naszym przedszkolu, odbyły się międzynarodowe mistrzostwa grupy przedszkolnej „Rybki”❗

Mimo panujących przeziębień, w szranki turnieju stanęło 10 uczestników zajęć. Po dwugodzinnych zmaganiach wyłoniony został zwycięzca. ✨🏆Najlepszy po 5 rundach okazał się 🥇Karol M., zdobywając 4.5 pkt na 5 możliwych. Drugie miejsce zajął 🥈Nikodem D. (4pkt), który w ostatniej rundzie pokonał 🥉Adama G. i zepchnął go na trzeci stopień podium z wynikiem 3.5 pkt. Rywalizacja przebiegała w sportowej i miłej atmosferze. W stawce znalazł się również pochodzący z Ukrainy Teo, który dzielnie walczył w każdej partii. 💪

Wszystkie dzieci wykazały się wolą walki. Turniej był dla nich dużym przeżyciem, co można było obserwować zarówno na planszach, jak i poza nimi. Widać, że praca, którą dzieci wkładają na zajęciach, procentuje. Partie owocowały w zwroty akcji. Wiele z nich zakończyło się pięknymi matami! 👏👏Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości. Dla najlepszych ufundowane zostały nagrody. Z min dzieci można w 100% wnioskować, że zawody były udane!😃

Dziękujemy Pani Piotrowi – naszemu Mistrzowi Szachowemu za wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu! 💙