Opublikowano Kategorie Bez kategorii

„Światowy Dzień Pluszowego Misia” 🐻

„Jest takie jedno Święto
Jedno na całym świecie,
Którego w kalendarzu
Być może nie znajdziecie.
I wiedzą o nim dzieci
I to już nie od dzisiaj
Dziś Święto nad świętami
Dzień Pluszowego Misia.
Miś choć mały, choć nieśmiały
Wielkie serce w sobie ma,
Pocieszyciel doskonały
Każdy misia swego ma!”
 
24 listopada 2017 roku nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia ?. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i duże, brązowe, kolorowe, puchate i mięciutkie. A każdy był piękny i wyjątkowy.
Poranek w przedszkolu rozpoczął się od zabaw i gier koncentrujących się wokół ukochanych przytulanek, m.in. misiowe memory, misiowe cyfry oraz misiowe szeregowanie.
Następnie przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii powstania święta, dowiedziały się, jak wyglądały pierwsze misie, po czym wspólnie ze swoimi maskotkami tańczyły w rytmie misiowych przebojów. Nie obyło się bez hucznego „Sto lat!” dla wszystkich misiów. ? ?
 
Każda grupa wykonała wspólną pracę plastyczną, która posłużyła do utworzenia „misiowej wystawy”.
 
Dla dzieci w tym szczególnym dniu przygotowano również inne atrakcje – pochód z misiem oraz Misiowe Kino.Wszystkie dzieci na pamiątkę otrzymały misiowe ordery.
 
„Światowy Dzień Pluszowego Misia” wywołał u przedszkolaków wiele uśmiechów. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z wydarzenia dostępnej w zakładce „Fotokronika”. ? ? ?