Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Spotkanie z Panią Adwokat – Mamą Milenki

Przedszkolaki z grupy Bystrzaków bardzo dziękują 🩷 Pani adwokat Ewelinie, Mamie Milenki (z najmłodszej grupy) za możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji „Bajeczni Adwokaci”. 👩‍⚖️

Jest to projekt edukacyjny przygotowany przez Naczelną Radę Adwokacką we współpracy z Fundacją Adwokatury, oparty na książeczce edukacyjnej dla dzieci „Leśne sprawy Misia Adwokata 🧸”. Bohaterem bajki jest Miś Adwokat, który pomaga w trudnych sprawach mieszkańcom lasu. Głównym wątkiem bajki są kłopoty, w jakie wpada niesłusznie oskarżony Wilk🐺. Przyjaciele Wilka zwracają się o pomoc do Misia, który niczym „superbohater 🦸‍♂️ w todze”, rusza na ratunek.

Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy o zawodzie adwokata oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych 📚.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki „Leśne sprawy Misia Adwokata”, dowiedziały się na czym polega ten zawód i w jaki sposób adwokat daje poczucie bezpieczeństwa 🛟. Od dziś przedszkolaki wiedzą, że „Adwokat to ktoś, kto zawsze pomoże”. Ponadto dzieci poznały wygląd togi adwokackiej, którą bardzo chętnie przymierzały 👘.

Na zakończenie spotkania starszaki otrzymały egzemplarz książeczki, którą czytała dzieciom Pani Ewelina oraz dyplom, kolorowankę i zakładkę do książki 🔖.

To było bardzo wartościowe spotkanie, które dostarczyło dzieciom wiele emocji! 💚💚💚