Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Projekt „Spotkanie z muzyką na żywo…”

23.03.2017 r. odbyło się już X spotkanie w ramach projektu „Spotkanie z muzyką na żywo…”. W roli głównej tym razem wystąpiła gitara, którą zaprezentował wspaniały muzyk – Pan Michał.

Przedszkolaki poznały gitarę akustyczną i elektryczną, dostrzegały różnicę w budowie i w dźwięku, wysłuchały koncertu oraz, razem z Panem Michałem, zaśpiewały piosenki z repertuaru dziecięcego. To były fantastyczne zajęcia, podczas których poznaliśmy „gitarowe ciekawostki” i świetnie się bawiliśmy! Składamy serdeczne podziękowania Panu Michałowi!

Spotkania organizowane są w ramach zajęć umuzykalniających w przedszkolu. Ich celem jest prezentacja instrumentów przez muzyków – przekazanie informacji o instrumencie, prezentacja dźwięku oraz minikoncerty. Przedszkolaki aktywnie uczestniczą w spotkaniach poprzez próby gry na prezentowanych instrumentach, zadawanie pytań oraz wspólne muzykowanie.

Do naszego projektu włączyli się zaprzyjaźnieni muzycy, zespoły wokalno – instrumentalne oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Brzesku. Dziękujemy muzykom za wsparcie projektu a dzieciom za uczestnictwo i świetną zabawę!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w zakładce „Fotokronika”!