Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Projekt „Przedsiębiorczy Przedszkolak”

„Przedsiębiorczy Przedszkolak” 💲 to kolejny ciekawy projekt, w którym miały przyjemność uczestniczyć nasze Bystrzaki.

Edukacja finansowa dla dzieci w wieku przedszkolnym… może brzmi dość abstrakcyjnie. A jednak okazuje się, że można wprowadzić dzieci w świat ekonomii i to z dużym sukcesem.😊

Podczas zajęć, ten trudny temat połączyliśmy z atrakcyjną dla

dzieci formą, której bohaterem był sympatyczny Krasnal Złotóweczka, przysłany do naszej grupy przez Króla Ekonomiusza Wielkiego 👑.

W trakcie odkrywania tajemnic finansów było dużo śmiechu i zabawy. Dzieci dowiedziały się kim jest człowiek sukcesu, co to znaczy mieć plan na własny biznes 📊, jak zachęcić klientów do zakupów oraz jak stworzyć reklamę swojego produktu, aby był on atrakcyjny i przyciągał klientów 📈. Starszaki nauczyły się co to jest praca zarobkowa i wolontariat.

Dzieci poznały polskie nominały, potrafią rozróżnić awers i rewers 🪙. Wiedzą jaka jest historia pieniądza i czym go dawniej zastępowano.

Bystrzaki poznały również rodzaje sklepów 🏪 oraz co można w nich kupić. Sprawdziły jakie sklepy znajdują się w najbliższym otoczeniu.

Podczas zajęć wykorzystywaliśmy wiersze, opowiadania wprowadzające w tematy oszczędzania oraz bezpiecznych zakupów w sieci. Nie zabrakło zabaw tematycznych. Stworzyliśmy swój własny biznes – sklep spożywczy 🛒. Nauczyliśmy się świetnie liczyć pieniądze, które przechowywaliśmy we własnoręcznie zrobionych portfelach 👛, a zakupy wróciły do domu w stworzonych przez nas eko-

torbach ♻️ .

Wiemy już jak obsługiwać maszynę do wydawania pieniędzy, czyli bankomat 🏧 oraz skąd te pieniądze się tam biorą. Ćwiczyliśmy pamięć podczas zapamiętywania kodu PIN.

Co najważniejsze pamiętamy, że każda praca człowieka jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania państwa.

To była dla nas prawdziwa lekcja ekonomii! 💶💜