Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Projekt „Przedsiębiorczy przedszkolak” 💰💶-💳

Przedsiębiorczość to zaradność człowieka, dlatego z tajnikami pieniędzy i wszystkim co je otacza zapoznała się grupa „Rybek”. ?

Dzieci uczestniczyły w projekcie edukacyjnym pt. „Przedsiębiorczy przedszkolak”. Pomimo trudnych zagadnień starszaki poradziły sobie z materiałem. Podczas omawiania tematu zdobyły wiedzę na temat wartości i nazw pieniędzy, dowiedziały się wiele o polskiej walucie, poznały rodzaje sklepów, zawody operujące pieniędzmi.  Wymieniały co należy oszczędzać i w jaki sposób, wykonały ogrom prac plastycznych i technicznych, które poprzez swoje walory twórcze pomogły w zapamiętaniu niezbędnych informacji. Podczas tak poważnego tematu nie zabrakło zabaw – „Sklep Rybka”, „Bank – Ryba”, „Poczta”. ? Były też piesze wycieczki do bankomatu i sklepu spożywczego. Na koniec realizacji wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie „Quiz-ekonomia” oraz wykonały plansze edukacyjne podsumowujące projekt.

Pomimo zakończenia przedsięwzięcia, nie zaprzestaliśmy powtarzać wiadomości dotyczących przedsiębiorczości. Czeka nas jeszcze mnóstwo zajęć z nią związanych – wycieczka do banku, na pocztę, utworzenie sklepiku w ogrodzie, ale to już wtedy, gdy wiosna zawita na dobre… ♥

Zdjęcia z projektu można obejrzeć z zakładce „Fotokronika”. Zapraszamy!