Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Projekt MAŁY KONSTRUKTOR u Misiów.

W ubiegłym tygodniu w grupie Misiów realizowaliśmy kolejny ciekawy projekt – „MALI KONSTRUKTORZY”! 💪🪛🔨

Chyba każdemu z nas bardzo spodobał się ten pomysł, ponieważ, jak wiadomo, dzieci najbardziej lubią tworzyć! 🙂

Tydzień zaczęliśmy od poszukania odpowiedzi na pytanie co to jest karton? 📦 Co można z niego stworzyć? Wspólnymi siłami wymalowaliśmy🖌️🎨 ogromny domek 🏠, w którym każdy z nas mógł się pobawić.

Segregowaliśmy kartony-układaliśmy je wielkościowo, malowaliśmy po nich kredkami i pisakami 🖍️. Kartonowy tor przeszkód to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Kolejnego dnia przeszliśmy do tematu magnesu. Sprawdziliśmy, do jakich przedmiotów przyciąga się magnes oraz które przedmioty są metalowe 🧲. Najwięcej frajdy przyniosło nam magnesowe kodowanie.

W środę bawiliśmy się drewnianymi zabawkami. Oglądaliśmy drewno, a następnie układaliśmy jego etapy produkcji od drzewa do drewnianej zabawki. Buzie pełne uśmiechu mogliśmy zobaczyć podczas wbijania gwoździ w drewno. 🔨 Każdy Miś perfekcyjnie poradził sobie z zabawą matematyczną pod tytułem „Drewniane domino”

W czwartek przeszliśmy do omawiania kolejnego materiału, którym był plastik. Nawlekaliśmy plastikowe korale na nitki, układaliśmy ogromnego misia z nakrętek, robiliśmy zabawkowe jeże z plastiku i stworzyliśmy piękny wiosenny kwiat.🌸🌼🏵️

Piątek to „Makaronowy szał” – każdy zrobił korale z kolorowego makaronu, segregowaliśmy makaron, a nawet spróbowaliśmy jak smakuje. Bardzo dużo radości przyniosła nam zabawa ruchowa pod tytułem „Pajęcza sieć” – mogliśmy sprawdzić swoją gibkość 🤸🧘.

Każdego dnia bawiliśmy się zabawkami, które odpowiadają omawianym materiałom i okazało się, najwięcej frajdy przyniosła nam zabawa kartonem! ♥️♥️♥️