Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Projekt „Książka” u Misiów.

Przez ostatnie dwa tygodnie przedszkolaki z grupy Misiów brały udział w projekcie „Książka”. 📚📖

Na początek odwiedziła nas pani Karolina, która pracuje w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku. Bibliotekarka opowiedziała jak należy pielęgnować książki, kto może je wypożyczać i dlaczego to ważne, by często czytać.👀

Dzieci z sukcesem podjęły trudne wyzwanie rozpoznawania bajek po okładkach. Nie zabrakło książkowych zabaw ruchowych.

W trakcie projektu, Misie dowiedziały się z jakich elementów składa się książka i gdzie się ją kupuje, a gdzie wypożycza. Dużo radości przyniosło Maluchom zrobienie własnego papieru czerpanego. Misie zaprojektowały zakładkę do książki według własnego pomysłu.

Poznaliśmy też wiele bajek – bajkę o „Trzech świnkach” 🐷, dzieci same zrobiły domki ze słomy, drewna i cegły. Wiele radości przyniosła nam bajka o „Kopciuszku” – dzięki tej bajce dzieci segregowały buciki 👠 i układały je według wzoru. Na koniec, każdy mógł poczuć się jak Kopciuszek, ponieważ oddzielaliśmy groch od ziarna.

Książka o „Jasiu i Małgosi” dała nam cudowną lekcję matematyki – przeliczaliśmy pierniczki z domku i cukierki 🍬 z drzewa. Każdy Miś zrobił swój pierniczek, który umieścił na domku Baby Jagi.

Nie mogło zabraknąć Kubusia Puchatka i jego zabaw tropiących! 🧸 W nagrodę za rozwiązanie wszystkich zadań, Misie spróbowały miodu 🧉i zrobiły sobie zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem.

Na zakończenie, wspólnie bawiliśmy się na macie interaktywnej. Projekt „Książka” przyniósł wiele radości, wiedzy i uśmiechu na twarzach naszych pociech! 😍