Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Projekt edukacyjny „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”.

Popularne powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch” 💪, jest nam wszystkim dobrze znane. Więc nic dziwnego, że wie to każdy zuch, a nawet każdy BYSTRZAK! 😊

Już od najmłodszych lat należy w dzieciach zaszczepić miłość do sportu, do ruchu w różnych formach, by mogły się dobrze rozwijać we wszystkich sferach życia ✅. Zabawy i ćwiczenia gimnastyczne 🤸‍♂️ w przedszkolu spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci.

Dlatego w tym roku Bystrzaki położyły bardzo duży nacisk na aktywność fizyczną – długie spacery 🚶‍♀️, gimnastykę, taniec, piłkę nożną ⚽, a także udział w ogólnopolskim projekcie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Głównymi celami projektu było promowanie aktywności ruchowej poprzez zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe; kształtowanie postaw prozdrowotnych z wykorzystaniem niekonwencjonalnych przyborów; profilaktyka wad postawy w toku zabaw ruchowych z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

W każdy poniedziałek nasze Bystrzaki czekały z niecierpliwością, aby otworzyć kopertę 📨, w której była informacja z jakim przedmiotem będą ćwiczyć. Już pierwsze zadania wydały się bardzo ciekawe, ponieważ projekt zaczęliśmy od zabaw z parasolem 🌂. Każdy tydzień przynosił interesujące pomysły 💡.

W ciągu całego roku ćwiczyliśmy m. in. z : woreczkami, pachołkami, ławeczką gimnastyczną, chustą animacyjną, taśmą, włóczką, dynią, żołędziami, kasztanami, piłkami, piłeczkami, jajkiem, gumą sensoryczną, hulaj hopem, liśćmi, folią malarską, piankowymi puzzlami 🧩, butelkami, kartkami, gazetami, balonami 🎈, kubeczkami, gumą do skakania itp. Tworzyliśmy tory przeszkód, namalowaliśmy ruchowy obrazek 🎨 oraz relaksowaliśmy się przy muzyce klasycznej 🎼 i masażykach.

Wszystkich nas ruch wprawiał w dobry humor, wprowadzał zdrowego ducha rywalizacji oraz wniósł wiele pozytywnej energii, dzięki której uśmiech nie znikał z naszej twarzy. 🩵😍