Opublikowano Kategorie Bez kategorii

DZIEŃ KROPKI 🟢

DZIEŃ KROPKI 🟢 – święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Książka „The Dot” Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony na całym świecie. Historia opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Vashti dzięki kropce uwierzyła w siebie. 👍

Dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły obchody Dnia Kropki od poznania losów bohaterki książki w wersji bajki animowanej. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś drzemią głęboko i czekają na ich odkrycie.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.

Przedszkolaki z każdej grupy zaprezentowały coś, co jako grupę wyróżnia ich od innych, ale jednocześnie jednoczy we wspólnych zainteresowaniach. Jedni tańczyli 💃, drudzy śpiewali, inni pięknie tworzyli muzykę 🎶, jeszcze inni opowiadali się za tym, że świetnie potrafią skakać.

Po prezentacji każdej z grup, przyszedł czas na rozmowę o zainteresowaniach, o tych widocznych i jeszcze nieodkrytych zamiłowaniach. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.

Nie zabrakło zabaw przełamujących nieśmiałość, wzmacniania wiary we własne siły i zadań, które pokazywały, że nie istnieją sytuację bez wyjścia. Wszystkim działaniom przyświecała oczywiście kropka! 😊