Opublikowano Kategorie Bez kategorii

„Dzielni Ratownicy”

W piątek 14 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach udzielania pierwszej pomocy. Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia uczyły się  jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

Pod czujnym okiem ratownika medycznego, przedszkolaki zdobywały nowe umiejętności i mogły się poczuć jak mali ratownicy. Podczas zajęć, dostosowanych do ich wieku, dowiadywały się jakie są najczęściej spotykane sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu, jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i jak się wobec nich zachować, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, po co są opatrunki i w jaki sposób ich używać, co to jest apteczka i co w niej może się znajdować, jakie są numery alarmowe, jak je zapamiętać, czym jest pozycja boczna bezpieczna oraz kiedy prowadzić resuscytację krążeniową i czym ona jest.

Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał Dyplom Małego Ratownika. Mamy nadzieję, że tego typu warsztaty zaowocują w przyszłości tym, że dzieci  będą  umiały odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji, które mogą przytrafić się każdemu. 🙂