Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Czekoladowy tydzień u Misiów. Ale było słodko!

Rozpoczęliśmy tradycyjnie, czyli od opowieści o tym jak powstaje czekolada. 🤔 Śledziliśmy jej historię od drzewa kakaowca, aż do tabliczki leżącej w domowej szafce ze słodyczami.

Jest wiele rodzajów czekolady. Od tej bardzo ciemnej i gorzkiej, przez słodką, nadziewaną, aż do białej. Spróbowaliśmy wszystkich! 😋 Przy okazji Misie nauczyły się rozróżniać i nazywać smaki. Była też czekoladowa gimnastyka buzi i języka. 👅 Wbrew pozorom dokładne wylizanie kącików ust z czekolady wcale nie było takie łatwe!

Ciekawostką były czekoladowa grafomotoryka, polegająca na kreśleniu wzorów palcem 👆 umoczonym w roztopionej czekoladzie oraz czekoladowe kodowanie – przyniosło zaskakujące rezultaty!

Dzieci po raz kolejny przekonały się jak ważna jest wyobraźnia 💭, bowiem do stworzenia kubka gorącej czekolady posłużyły im… plastelina i wata! 

Emocji dostarczyła też zabawa w czekoladowych poszukiwaczy przygód 🔍. Wyspą skarbów była tacka z brązowym ryżem, a skarbem… chyba wiadomo co (mniam!) 😉

Na skarb chrapkę miał również Czekoladowy Potwór 👾. Nasze przedszkolaki mają jednak bardzo dobre serduszka, więc zamiast przeganiać, nakarmiły go! 
🍽

Misie nauczyły się też, że czekolada dużych ilościach (niestety) nie wychodzi nam na zdrowie…🤒Ważny jest umiar i zdrowe proporcje, dlatego czekoladowe drugie śniadanie kończące nasz słodki tydzień wzbogacone było o ryżowe wafle i zdrowe owoce. 🍎🍌