Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

To był tydzień, w którym przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa. 

Zaczęliśmy go od spaceru po osiedlu. Wiemy, że jeżeli chcemy przejść przez jezdnię to należy dokładnie się rozejrzeć: najpierw spojrzeć w lewo, potem w prawo a potem znów w lewo i jeżeli nic nie jedzie lub samochód się zatrzyma to możemy przechodzić. Przez przejście nie przebiegamy ani nie jedziemy na rowerze. Jeżeli chcemy przejść przez zebrę, na której jest sygnalizacja świetlna to czekamy na zielone światło. 

Układaliśmy też i opowiadaliśmy historyjki obrazkowe, aby wiedzieć po kolei, co się przytrafiło jej bohaterom. Sami też mieliśmy okazje zastanowić się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas, jeżeli np. mama zostawi żelazko na desce do pracowania czy wypadnie nam na jezdnię piłka. „Burza mózgów” pozwoliła nam określić, kto to jest obcy i jak z nim postępować.

Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, malowaliśmy farbami, lepiliśmy z plasteliny, wycinaliśmy. Zastanawialiśmy się, co jest małe –większe – największe oraz najmniejsze – mniejsze i małe w pięciostopniowej skali. 

Poznaliśmy zasady, jakie należy przestrzegać nie tylko na drodze, ale także w górach, nad morzem czy w lesie. Pani je czytała, a myśmy mieli się zastanowić czy to jest PRAWDA czy FAŁSZ i o ile większość z nich znaliśmy to z niektórymi mieliśmy problem. Ale teraz wszystko jest już jasne i możemy śmiało rozpoczynać WAKACJE, które na pewno będą BEZPIECZNE.