Opublikowano Kategorie Bez kategorii

Dzień Uśmiechu.

„ Mały czy duży

niech zawsze pamięta,

aby jego buzia była

zawsze uśmiechnięta!” 🙂🙂🙂

W piątkowy dzień w grupie ,,Promyczków’’ było bardzo radośnie i wesoło, a to za sprawą wyjątkowego święta – Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim każdego dnia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Uśmiech poprawia nastrój, a także łagodzi stres.

Na dzieci czekało wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha. Przez cały dzień obowiązywała zasada – obojętnie co by się nie działo, uśmiech nie schodzi z naszych ust, jesteśmy mili i uprzejmi dla innych, zwracamy się do wszystkich z należytym szacunkiem. Dzieci zaraz po drugim śniadaniu bardzo radośnie udały się ,,rozdawać uśmiech’’ , którego symbolem były żółte baloniki 🎈z uśmiechniętą buźką, napotkanym przechodniom. Wszyscy uśmiechali się do nas i również życzyli nam miłego dnia.

Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli oraz rodziców❗