Opublikowano Kategorie Bez kategorii

10 LAT NASZEGO PRZEDSZKOLA! 🎂🥳🤩

„Cypisek buszował po łąkach, lesie 🌲, a w Brzesku najlepsze przedszkole tak zwie się 😉.

Są Pszczółki i Zuchy rumiane, oraz my najmądrzejsze Bystrzaki kochane,

Tańczymy, śpiewamy 🎶 szczególnie z naszymi Paniami robić to kochamy.

Jak sobie pomyślę, że przyjdzie kres tej przygody, to chciałybym pozostać wiecznie młody.”

Miniony czas obfitował w liczne zmiany organizacyjne i edukacyjne, których efektem jest realizacja misji zawartej w koncepcji pracy „Każde dziecko jest dla nas ważne”, a nasze przedszkole to jedna rodzina. 👨‍👩‍👧‍👦

Na dynamikę rozwoju placówki istotny wpływ ma tworzenie przyjaznej atmosfery🌸, pozytywna komunikacja, otwarty styl współpracy zespołu pracowników, a przede wszystkim podmiotowe relacje z rodzicami 🗨️.

W codziennej pracy opiekuńczej, wychowawczej�i dydaktycznej skupiamy się na podążaniu za dziećmi, na proponowaniu im kreatywnych sytuacji w różnorodnym środowisku, inspirujących do wielostronnego rozwoju osobowego, zgodnego z wrodzonym potencjałem i indywidualnymi możliwościami przedszkolaków. Jakość pracy edukacyjnej to wkład nauczycieli. Niektórzy zmienili miejsce pracy, ale zawsze o nich pamiętamy, mile i z wdzięcznością wspominamy 😊. Wspominamy też najważniejsze wydarzenia, najradośniejsze chwile!

Na co dzień w naszym przedszkolu wszyscy i wszystko jest ważne, że kosmos nie ma końca, że mucha 🪰 wleciała do sali, że dobry obiad, że ktoś się uśmiechnął, a ktoś zapłakał, że ktoś komuś podziękował 🫂, a ktoś usłyszał przepraszam… Tu królują ważne sprawy Małych Ludzi,�a ważność spraw rodzi się w sercu człowieka.

Z okazji Jubileuszu 10 lecia 🥳 piątek 7.06.24 r. był ważnym dniem pełnym emocji i wspomnień. Do południa odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków, a po południu impreza absolwentów🎓 (obecnie uczniów od klasy pierwszej do klasy ósmej) pod hasłem „Starsi z Młodszymi”. Pomimo zmęczenia trudami szkolnego dnia i upałem, w bardzo dobrych humorach do swojego przedszkola przybyło około 40 uczniów.

Młodsi koledzy z grupy „Bystrzaków” przywitali ich krótkim występem tematycznym, związanym z nazwą przedszkola, tańcem, piosenką, a także instrumentacją 🪇🪈 utworu „Stayin’ Alive” Bee Gees. Bystrzaki zaprosiły starszych kolegów do wspólnej zabawy. Przeprowadzony zostały także konkurs wiedzy o przedszkolu ❓, w którym absolwenci wykazali z się dużym zasobem wiedzy. Wielką frajdą była zabawa na placu zabaw, wszyscy byli zdumieni jak bardzo „zmniejszyły się” przez te lata wszystkie rekreacyjne sprzęty w ogrodzie. 😄

W „Cypisku” było wesoło, gwarno, energetycznie i bardzo miło. Dzieci i młodzież świetnie się bawili, wspominając lata beztroskiego, ale i wyjątkowo owocnego pod względem nabytych umiejętności czasu spędzonego w przedszkolu. Absolwenci przynieśli zdjęcia z okresu pobytu w przedszkolu, obejrzeli również prezentację z wydarzań, które miały miejsce w ciągu 10 letniej historii przedszkola. 🎬

Wspominaliśmy najlepsze i najbardziej tkwiące w pamięci okruchy minionych lat – o smakowitym makaronie ze szpinakiem 🥗, o zajęciach i zabawach 🎲, licznych wyjazdach do teatru, opery, wycieczkach koncertach i spotkaniach z ciekawymi osobami. Każdemu zapadło w pamięci coś innego…, nie zabrakło wspólnych wspomnień o Paniach Nauczycielkach. Goście dzielili się także swoimi doświadczeniami ze szklonej rzeczywistości, zainteresowaniami, talentami oraz powoli kształtującymi się planami na przyszłość. Kilkoro Absolwentów kontynuuje i rozwija swoje zainteresowania z dzieciństwa tj.: gra na instrumentach 🎻, tańczy czy trenuje sporty ⚽.

Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz przepysznego tortu jubileuszowego, upieczonego specjalnie na tę okazję przez Mamę Natalki W.! 🎂 (Serdecznie dziękujemy!❤️)

Na zakończenie spotkania, każdy uczestnik wpisał się 🖋️do Pamiątkowej Kroniki oraz na Tablicy Jubileuszowej.

Absolwenci otrzymali drobny upominek, breloczki lub zakładki do książek wykonane przez młodszych kolegów, folder przedszkola i kubek z logo placówki.

Serdecznie dziękujemy Absolwentom za spotkanie, pozdrawiamy szczególnie tych, którym infekcje bądź inne trudności uniemożliwiły przybycie!

Miło było Was wszystkich zobaczyć, radosnych i uśmiechniętych. Miło było powspominać lata przedszkolne. 🩷🩷🩷