Opublikowano Kategorie Bez kategorii

1.06.2016r. Dzień Dziecka – wyjazd do Opery Krakowskiej

          1.06.2016r. z okazji Dnia Dziecka nasi podopieczni wybrali się na wycieczkę do Opery Krakowskiej na spektakl pt. „Muzyka i Magia”. Była to opowieść o magicznej krainie muzyki i baśni, która oczarowała nasze dzieci niezwykłością zdarzeń.

Pierwsza wizyta w Operze to dla przedszkolaków szczególne przeżycie estetyczne i poznawcze. Dzieci poznały niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, który za sprawą magicznej muzyki przywołał na scenie Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Królewną  Śnieżkę i wielu innych bohaterów dziecięcych opowieści. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu – „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni”. Widzowie doznali potęgi muzyki, która uruchomiła nieskończone przestrzenie wyobraźni, a szczególnie powracającego zawsze w baśniach motywu walki sprzecznych żywiołów: muzyki i hałasu, piękna i brzydoty, dobra i zła.

          Po spektaklu dzieci spotkały się z artystami grającymi na scenie, zadawały pytania, upamiętniły wydarzenie wspólnymi zdjęciami. Wyjazd uznajemy za bardzo udany!

Fotorelacja z imprezy dostępna w zakładce „Fotokronika”.